piatok 24. júla 2015

Sexi letný make-up

Baby nebojte sa! Tento make- up zvládne každá, ktorá má doma základné líčidlá a minimálne červený rúž.

Ja mám ráno na make-up vážne málo času. Od zazvonenia budíka mám 40 minút. Z toho mi na úpravu zovňajšku ostáva 20-15 min. Vieme všetky, že 5 minút strávime pobehovaním a zháňaním vecí, ktoré by sme vlastne mali mať v kúpelni po ruke :D
Dnešná vizáž bola úplna náhoda. V pláne som mala grécku bohyňu, no stihla som si ofrkať šaty od make-upu. Šikulka, čo? Nakoniec je to kancelárska dračica a na autobus som zasa bežala. Vážne zábavný pohľad musí byť na mňa, ked bežím a zároveň sa snažím skvelo vyzerať.

Takže začať musím vždy odličovacou vodou a krémom. Mám potom lepší pocit, že sa mi na tvár nedostane toľko špiny. Vieme predsa, že krém vyživuje a zčasti chráni pokožku pred veľa zlými vecami. V prípade, že ma čaká dlhý deň, dávam si pod make-up aj vyhladzujúcu a rozžiarujúcu bázu. Neviem, či som po nej rozžiarená, ale make-up sa krásne po nej kĺže a tvár je aj napriek jazvičkám hladká. Hneď na to základ krásne tónovo vyhladenej pleti: make-up. Musím zdôrazniť, že ak máte ukážkovú pleť alebo nechcete mať v tejto "pekote" na tvári 4 rôzne druhy ochrany, stačí použiť BB alebo CC krém. Ja také šťastie nemám, preto som použila makeup od Dermacolu na problematickú pleť. Nepôjdem predsa do Carltonu poďobaná :D
Púder si baby v lete cez deň nedávame! Nečudujme sa potom, že vyzeráme umelo. Síce krásne, ale ako bábika z porcelánu. Ak chcete zafixovať tvár pred leskom, radšej si kúpte transparentný púder, či obrúsky odstraňujúce mastnostu. A ak chcete ušetriť, kúpte si detský púder na zásyp. Veď, čo je dobré pre destkú prdelku, je dobré aj pre nás. (ďakujem týmto kamke Lenke za skvelý tip)

Keď sme zvládli základ, ktorý by mal trvať 5 minút, môžeme pokračovať na oči a obočie. Ja osobne si nanášam na celý povrch viečok podkladovú bázu. Potom moja námaha nevychádza navnivoč, pretože tiene držia až do večerného odličovania. Žiadne "šuľky", len krásny očný make-up. Tento-krát si nemusíme ráno lámať hlavu, aký máme tvar očí. Jednoducho si vezmite jeden svetlý matný tieň, najbližší vašej pokožke a potrite ním pohyblivú časť viečka. Hlavne stred. Časť pod obočím a vnútorný kútik zvýraznite bielym či béžovým tieňom. Takýto čistý vzhľad potrebujeme niečím zvýrazniť. Inak by to bolo dobré iba tak do obchodu. Takže beriem štetec na obočie a rýchlo nanášam tieň po jeho dĺžke.


Ostalo nám ešte 5 minút na vlasy a môžeme utekať.

A nakoniec ako vždy, rúž mažem na pery počas toho ako čakám na prechode, kým mi niekto nezastaví.
Pekný horúci, piatok želá Vaša Michaelle !

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára