utorok 26. mája 2015

Wide trousers - Široké nohavice sú späť!

Nevedela som sa dočkať chvíle, keď budem môcť v obchodoch nakupovať tento úžasný typ nohavíc.

Všetko začalo v 20. rokoch, keď Coco Chanel premenila námornícke nohavice na módnu záležistosť. Počnúc ďalším desaťročím sa už nohavice stali súčasťou každodenného neformálneho odevu.

Široké nohavice sa prevzali z pohodlných pyžamových nohavíc. Začali sa nosiť na pláž a stal sa z toho obľúbený plážový outfit. Ten skvelo dopĺňal klobúk so širokou krempou a kimonový zvrchník, či bundička. Na nohaviciach sa kvôli letnému obdobiu objavovali potlače s prázdninovou tématikou. Nohavice sa nosili bežne aj na plavky. Tento pohodlný odev bol kontrastom k mestskému upnutému kostýmu.

V roku 1971 vyrobila značka Falmers nohavice tohto strihu, no s použitím modernejšieho materiálu. Tieto "loons" už používajú pánske vyhotovenie rázporku.

Široké nohavice veľmi pristanú postave typu hruška, pretože širokými nohavicami zakrývajú dolnú časť tela. Vyrovnávajú tým opticky postavu a dávajú vyniknúť útlejšej hornej polovici, pásu a hrudníku pritiahnutím pozornosti do výstrihu a tváre. V prípade, že je pás zvýšený, opticky predĺžujú postavu.


Tieto nohavice spájajú v sebe ešte viac výhod. Okrem strihových kvalít majú tiež tú výhodu, že pôsobia vždy elegantne a štýlovo. Výborne sa hodia do kancelárie, na obchodné schôdzky, prípadne stretnutia s rodinou.

Rozhodla som sa poukázať na tento kúsok, pretože si myslím, že by nemal chýbať v šatníku nielen fashionistky, ale aj bežnej ženy.

V aktuálnej sezóne si pri výbere treba dať pozor na správnu farbu k typu pleti a dĺžky a strihu k tvaru postavy.
Samozrejme ak máme dolnú časť tela proporčne väčšiu ako hornú, volíme tlmenejšie farby. Je tiež vhodné vybrať si nohavice bez prúžkov. Vzory radšej veľké. Bez prehnaných aplikácií.

Želám príjemné strávené chvíle v pohodlných nohaviciach ! :)


Zdroj: http://estilo-tendances.com/wide-leg-trousers/
http://jetsetbabe.com/wp-content/uploads/2013/06/
http://qsdaydream.blogspot.sk/2011/09/inspiration-friday-fabulous-pants-of.html
http://wearinghistoryblog.com/2014/09/a-primer-1930s-1950s-trousers-pants-for-women/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára